Категорија:Статии со текст на кинески

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа категорија содржи статии со текст на кинески .

Ваквите категории имаат за цел да овозможат рачно и автоматско проверување на текстот напишан на други јазици.

Категоријава треба да се става само со предложното семејство {{јаз}}, а никогаш сама по себе.

На пример {{јаз|zh|楷书/楷書}}

Напомена[уреди извор]

Категоријава посредно ја повикуваат предлошките:

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Страници во категоријата „Статии со текст на кинески“

Прикажани се 200 од вкупно 367 страници во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)
(претходна страница) (следна страница)