Дуенџоу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дуенџоу
端州区
градско подрачје
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 502: Unable to find the specified location map definition. Neither "Модул:Location map/data/Кина Гуангдунг" nor "Шаблон:Location map Кина Гуангдунг" existsМестоположба во Гуангдунг
Координати: 23°03′14.4″N 112°28′46.1″E / 23.054000° N; 112.479472° E / 23.054000; 112.479472Координати: 23°03′14.4″N 112°28′46.1″E / 23.054000° N; 112.479472° E / 23.054000; 112.479472
ЗемјаКина
ПокраинаГуангдунг
ГрадЏаоќинг
Часовен појаскинески стандарден (UTC+8)

Дуенџоу (кинески: 端州, пинјин: Duānzhōu) — подрачје на градот Џаоќинг во покраината Гуангдунг, Кина.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]