Гунгјисјичао (пекиншка метро-станица)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
BJS Line 4 icon.svgBJS Daxing Line icon.svg
Гунгјисјичао
公益西桥站
Gongyxiqiao station platform 1.jpg
Место
Покраина Пекинг
(Други станици во Пекинг)
Град Пекинг
Податоци за станицата
Стопанисува Пекиншка метро-управа
Линии  Линија 4   Дасјинг  (префрл.)
Собраќаат
Претходна   Пекиншко метро   Следна
Линија 4 последна
последна Дасјинг

Гунгјисјичао (кинески: 公益西桥, пинјин: Gōngyìxiqiáo zhàn) — станица на линиите 4 и Дасјинг на Пекиншкото метро.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "公益西桥". Управа на Пекинг. конс. 5 јануари 2013.  (кинески)


Координати: 39°50′09″N 116°22′15″E / 39.83583° СГШ; 116.37083° ИГД / 39.83583; 116.37083