Разлика помеѓу преработките на „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поправено место на смртта
(→‎Наводи: дополнување)
(Поправено место на смртта)
|caption=Икона на св. Наум Охридски
|birth_place=
|death_place= [[Охрид]], [[Прво Бугарско Царство]] (денес [[Македонија]])
|titles=
|beatified_date=
Анонимен корисник

Прегледник