Разлика помеѓу преработките на „1224“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: била престапна година според → — престапна година според using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Кастилја → Кастиља (2) using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: била престапна година според → — престапна година според using AWB)
{{13 век}}
{{Година во други календари|1224}}
'''1224''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1224}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1224. година од новата ера, 224. од вториот милениум, 24. од [[13 век]] и петта од [[1220-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник