Податотека:Actual Arges county CoA.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Actual_Arges_county_CoA.png(404 × 477 пиксели, големина: 166 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Coat of arms of Argeș County, Romania.
Română: Stema județului Argeș, România.
Датум Непознат датум
Unknown date
Извор Version of the image published at cjarges.ro.
Автор Consiliul Județean Argeș.
Други верзии
Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.


Public domain
Според Законот за авторското право и сродните права на Романија Закон бр. 8/1996 од 14 март, 1996 со подоцнежни амандмани Глава 3 Член 9 следниве документи не уживаат заштита на авторски права:
  • (a) идеи, теории, замисли, научни откритија, процедури, работни методи, или математички концепти како такви и изуми, содржани во едно дело, како и било каква нивна адаптација, запис, објаснение и изразување;
  • (b) службени текстови од политички, законодавен, административен или правосуден карактер, и нивни службени преводи;
  • (c) официјални симболи на државата, јавните власти и организации, како што се грбоците, печатите, знамињата, амблемите, штитовите, значките и медалите;
  • (d) платежни средства;
  • (e) новости и информации од печатот;
  • (f) прости факти и податоци.

Покрај ова, според Глава 10 Член 85 Став 2,

  • Фотографии на писма, сопственички листови, документи од кој било вид, технички цртежи и други слични хартии не уживаат заштита на авторски права.
Затоа оваа слика се смета дека е во јавна сопственост низ цел свет, иако некои од горенаведените категории може да подлежат на ограничувања на нивната употреба во рамките на Романија.

العربية | Deutsch | English | français | italiano | македонски | română | русский | sicilianu | +/−

Coat of arms of Romania.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:51, 8 октомври 2007Минијатура на верзијата од 22:51, 8 октомври 2007404 × 477 (166 КБ)Avala{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
21:12, 27 март 2007Минијатура на верзијата од 21:12, 27 март 2007200 × 220 (74 КБ)Alex:D{{PD-RO-Symbol}} *

Следниве 99 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.