Канчело е Арноне

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Канчело е Арноне
општина
Cancello e Arnone
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
ПоделоциArnone
Површина
 • Вкупна49,2 км2 (190 ми2)
Население (декември 2004)
 • Вкупно5.164
 • Густина10/км2 (27/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.88060
Повик. бр.0823

Канчело е Арнонеопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

Население[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор][[Категорија:Географски никулци за Кампанија