Рокета е Кроке

Од Википедија — слободната енциклопедија
Рокета е Кроке
општина
Rocchetta e Croce
Позиција на Рокета е Кроке во покраината Казерта
Позиција на Рокета е Кроке во покраината Казерта
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
Површина
 • Вкупна12,9 км2 (50 ми2)
Население (31-3-2022)
 • Вкупно452[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.81050
Повик. бр.0823
Мреж. местоwww.comune.rocchettaecroce.ce.it/

Рокета е Крокеопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

Наводи[уреди | уреди извор]