Вила ди Бријано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вила ди Бријано
општина
Villa di Briano
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
Површина
 • Вкупна8,5 км2 (33 ми2)
Население (декември 2004)
 • Вкупно5.771
 • Густина68/км2 (180/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.81030
Повик. бр.081

Вила ди Бријаноопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија