Пјетрамелара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пјетрамелара
општина
Pietramelara
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
Површина
 • Вкупна23,9 км2 (92 ми2)
Население (декември 2004)
 • Вкупно4.594
 • Густина19/км2 (50/ми2)
Демонимpietramelaresi
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.81051
Повик. бр.0823

Пјетрамелараопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија