Тора е Пичили

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тора е Пичили
општина
Tora e Piccilli
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
Површина
 • Вкупна12,5 км2 (48 ми2)
Надм. вис.&10000000000000343000000343 м
Население (декември 2004)
 • Вкупно1.038
 • Густина8,3/км2 (22/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.81050
Повик. бр.0823

Тора е Пичилиопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија