Летино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Летино
Летино
општина
Comune di Letino
Поглед кон Летино
Поглед кон Летино
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
Површина
 • Вкупна31 км2 (12 ми2)
Надм. вис.&100000000000010500000001.050 м
Население
 • Вкупно783
 • Густина25/км2 (65/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.81010
Повик. бр.0823
Мреж. местоhttp://www.comune.letino.ce.it

Летиноопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија