Чорлано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чорлано
општина
Ciorlano
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
Површина
 • Вкупна27,9 км2 (108 ми2)
Население (декември 2004)
 • Вкупно508
 • Густина1,8/км2 (4,7/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.81010
Повик. бр.0823

Чорланоопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија