Пасторано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пасторано
општина
Pastorano
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
Површина
 • Вкупна13,8 км2 (53 ми2)
Население (декември 2004)
 • Вкупно2.525
 • Густина18/км2 (47/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.81050
Повик. бр.0823

Пастораноопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија