Либери

Од Википедија — слободната енциклопедија
Liberi
општина
Liberi
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
Површина
 • Вкупна17,4 км2 (67 ми2)
Население (декември 2004)
 • Вкупно1.198
 • Густина6,9/км2 (18/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.81040
Повик. бр.0823

Либериопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија