Разлика помеѓу преработките на „Хале (Зале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 13 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (2) using AWB
с (ставена Категорија:Ханза користејќи го HotCat)
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (2) using AWB)
|- valign="top"
|
* {{знамеикона|Финска}} [[Оулу]], [[Финска]] <small>''(од 1968)''</small><ref name="Oulu">{{цитиранаНаведена вебмрежна страница |url=http://www.ouka.fi/kansainvalisyys/english/ystavyyskaupungit.html|title=Збратимени градови|work=www.ouka.fi|accessdate=7 ноември 2009}}</ref>
* {{знамеикона|Португалија}} [[Коимбра]], [[Португалија]] <small>''(од 1974)''</small>
* {{знамеикона|Австрија}} [[Линц]], [[Австрија]] <small>''(од 1975)''</small>
* {{знамеикона|Франција}} [[Гренобл]], [[Франција]] <small>''(од 1976)''</small><ref name="Grenoble">{{цитиранаНаведена вебмрежна страница|author=Жером Стефенино, Маргерит Масон |url=http://www.grenoble.fr/jsp/site/Portal.jsp?page_id=92|title=Град Гренобл - Соработки со други градови|work=Grenoble.fr|accessdate=29 октомври 2009}}</ref>
||
* {{знамеикона|Германија}} [[Карлсруе]], [[Германија]] <small>''(од 1987)''</small>
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Хале| ]]
[[Категорија:Градови во Саксонија-Анхалт]]

Прегледник