Прејди на содржината

Крушица (Кичевско): Разлика помеѓу преработките

→‎Личности: додадена личност
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Југозападен регион → Југозападен Регион)
(→‎Личности: додадена личност)
;Родени или по потекло од Крушица
* [[Кочо Матевски]] — македонски револуционер
*[[Симо Гелески]] (1924-1945) — [[Македонија|македонски]] партизан, борец за слобода на [[Македонија]] и учесник во [[Народноослободителна војска на Македонија|НОВ]]
<!--== Култура и спорт ==-->
== Иселеништво ==