1224: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 37 бајти ,  пред 4 години
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
* [[Јуденбург]] ги добива своите градски привилегии.
* [[Опава]] ги добива своите градски привилегии.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{commonscat|1224}}

Прегледник