Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 381 бајт ,  пред 10 месеци
с
→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: Православниправославни, Муслимани → [[Ис using AWB
с (Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎Демографија: Дотерување на табели, replaced: Православниправославни, Муслимани → [[Ис using AWB)
! Вкупно
|-
| [[Православието во Македонија|православни]]
| [[Православни]]
| 1.396
|-
| [[Исламот во Македонија|муслимани]]
| [[Муслимани]]
| '''33.815'''
|-
| [[Католицизмот во Македонија|католици]]
| [[Католици]]
| 49
|-
| [[Протестантството во Македонија|протестанти]]
| [[Протестанти]]
| 0
|-
! Вкупно
|-
| [[Македонски јазик|македонски]]
| 1.372
|-
| [[Албански јазик|албански]]
| '''32.420'''
|-
| [[Турски јазик|турски]]
| 31
|-
| [[Ромски јазик|ромски]]
| 273
|-
| [[Влашки јазик|влашки]]
| 0
|-
| [[Српски јазик|српски]]
| 35
|-
|[[Босански јазик|бошњачки]]
| [[Бошњачки]]
| 178
|-

Прегледник