Категорија:Жртви на бугарските фашисти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа категорија ги содржи цивилните и воените жртви, настрадани во текот на Фашистичката окупација на Македонија, а убиени од страна на фашистичка Бугарија.

Страници во категоријата „Жртви на бугарските фашисти“

Прикажани се 165 од вкупно 165 страници во категоријата.