Сесурас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Сесурас
Cesuras
Амблем на СесурасCesuras
Амблем
Прекар(и): Сесурас
Местоположба во рамките на Галиција.
Местоположба во рамките на Галиција.
Површина
 • Вкупна 79,56 км2 (3,071.8.287.733.637 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно 2.463
 • Густина 30,96/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)

Сесурас е општина во Шпанија во покраината Ла Коруња во автономната заедница Галиција.

Поврзано[уреди | уреди извор]