Ордес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ордес е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 157.23 km², и население од 12.757 жители (2004) и густина на население од 81,14 km2.