Сердидо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сердидо
Cerdido
Поглед кон општинската зграда
Поглед кон општинската зграда
Амблем на Сердидо Cerdido
Амблем
Прекар(и): Сердидо
Местоположба во рамките на Галисија.
Местоположба во рамките на Галисија.
Површина
 • Вкупна53 км2 (20 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно1.558
 • Густина29,37/км2 (7,610/ми2)
Мреж. местоhttp://www.cerdido.org/empresas.htm

Сердидо 43°37′26.87″N 7°59′42.69″W / 43.6241306° СГШ; 7.9951917° ЗГД / 43.6241306; -7.9951917 е градски совет во Феролтера, во северозападна Шпанија во покраината А Коруња во автономната заедница Галисија, Шпанија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]