Месија (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба во рамките на Галиција.
Болница во Месија

Месијаопштина во покраината Ла Коруња од автономната заедница Галиција, Шпанија. Има површина од 107 жит./км2, население од 3296 жители (2004) .