Токес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Локација на Токес во Галиција .

Токес е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 78 km², и население од 1580 жители (2004).