Ноја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ноја
Црквата „Свети Мартин“
Црквата „Свети Мартин“
Амблем на Ноја
Амблем
Местоположба во рамките на Галисија
Местоположба во рамките на Галисија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CET (UTC+2)

Нојаопштина во покраината Ла Коруња од автономната заедница Галисија, Шпанија. Има површина од 37,2 жит./км2, население од 15,000 жители (2004).