Ноја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ноја
Црквата „Свети Мартин“
Црквата „Свети Мартин“
Амблем на Ноја
Амблем
Местоположба во рамките на Галиција
Местоположба во рамките на Галиција
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CET (UTC+2)

Нојаопштина во покраината Ла Коруња од автономната заедница Галиција, Шпанија. Има површина од 37,2 жит./км2, население од 15,000 жители (2004).