Мелиде (Шпанија)

Координати: 42°55′01″N 8°01′01″W / 42.917° СГШ; 8.017° ЗГД / 42.917; -8.017
Од Википедија — слободната енциклопедија

Мелиде— општина во Шпанија, во покраината А Коруња во автономната заедница Галција.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Галерија[уреди | уреди извор]


42°55′01″N 8°01′01″W / 42.917° СГШ; 8.017° ЗГД / 42.917; -8.017