Прејди на содржината

Кабана де Бергантињос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кабана де Бергантињос
Поглед кон општинската зграда
Поглед кон општинската зграда
Амблем на Кабана де Бергантињос
Амблем
Прекар(и): Bergantiños
Местоположба во рамките на Галисија
Местоположба во рамките на Галисија
Население (2004)
 • Вкупно5.354 (INE)
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CET (UTC+2)

Кабана де Бергантињосопштина во покраината А Коруња од автономната заедница Галисија .