Тео (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед кон општинската зграда
Местоположба во рамките на Галиција

Теоопштина во покраината Ла Коруња од автономната заедница Галиција, Шпанија. Има површина од 79 жит./км2, население од 15476 жители (2004).