А Ларача

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
A Laracha
Општина
Знаме на A Laracha
Знаме
Грб на A Laracha
Грб
Координати: 43°14′55″N 8°35′0″W / 43.24861° СГШ; 8.58333° ЗГД / 43.24861; -8.58333
Држава Шпанија
Автономна заедницаГалиција
Управа
 • AlcaldeХозе Мануел Лопез Варела
Површина
 • Вкупна125,95 км2 (4,863 ми2)
Население (2008)
 • Вкупно11.079
 • Густина0.88/км2 (2.3/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)
Поштенски код15145

A Laracha е општина во Шпанија, во покраината А Коруња во автономната заедница Галиција.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]