Вал до Дубра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Вал до Дубра
Амблем на Вал до Дубра
Амблем
Прекар(и): Вал до Дубра
Локација на Вал до Дубра во Галиција
Локација на Вал до Дубра во Галиција
Површина
 • Вкупна 109,02 км2 (4,209.2.857.324.297 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно 4.642 (INE)
 • Густина 42,58/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)
Мреж. место http://valdodubra.gal/

Вал до Дубра е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 109.02 km², и население од 4,642 жители (2004).