Брион

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Брион
Concello de Brión
Амблем на Брион Concello de Brión
Амблем
Прекар(и): Brión
Location of Brión within Galicia
Location of Brión within Galicia
Parroquias ?
Управа
 • Alcalde (Mayor) ? (?)
Население (2004)
 • Вкупно 6.684 (INE)
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)

Брион е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција .