Масарикос

Координати: 42°56′N 8°57′W / 42.933° СГШ; 8.950° ЗГД / 42.933; -8.950
Од Википедија — слободната енциклопедија
Масарикос
Mazaricos
Поглед кон општинската зграда
Поглед кон општинската зграда
Амблем на Масарикос Mazaricos
Амблем
Прекар(и): Масарикос
Местоположба во рамките на Галисија
Местоположба во рамките на Галисија
Површина
 • Вкупна1 E+8_m²
Население (2004)
 • Вкупно5.639
 • Густина29,95/км2 (7,760/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CET (UTC+2)

Масарикос— општина во Шпанија во покраината А Коруња во автономната заедница Галисија, Шпанија.

Поврзано[уреди | уреди извор]


42°56′N 8°57′W / 42.933° СГШ; 8.950° ЗГД / 42.933; -8.950