А Побра до Карамињал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

А Побра до Карамињал (галициски: A Pobra do Caramiñal) — општина во Шпанија во покраината А Коруња, во автономната заедница Галиција. Има површина од 32,51 км², и население од 9.878 жители (2004) со густина од 303,84 жит/км².