Оза дос Риос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оза дос Риос
Амблем на Оза дос Риос
Амблем
Положбата на Оза дос Риос во Галиција
Положбата на Оза дос Риос во Галиција
Координати: 43°13′0″N 8°10′59″E / 43.21667° СГШ; 8.18306° ИГД / 43.21667; 8.18306
Површина
 • Вкупна71,9 км2 (278 ми2)
Население (2005)
 • Вкупно3.163
 • Густина43,99/км2 (11,390/ми2)
Мреж. местоhttp://www.ozadosrios.net

Оза дос Риос е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 71.9 km², и население од 3,163 жители (2005) и густина на население од 43.99 km².