Тордоја

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Тордоија)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Локација на Тордоија во Галиција.

Тордојаопштина во Шпанија во покраината Ла Коруња, во автономната заедница Галиција . Има површина од 125 км2, и население од 4847 жители (2004).