Тео (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Тео, Ла Коруња)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба во рамките на Галиција

Теоопштина во покраината Ла Коруња од автономната заедница Галиција, Шпанија. Има површина од 79 жит./км2, население од 15476 жители (2004).