Податотека:Gold medal.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 300 × 300 пиксели, големина: 1 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Español: Dibujo de una medalla de oro, basada en File:Olympic rings.svg.
English: Drawing of a gold medal, based on File:Olympic rings.svg.
Deutsch: Zeichnung einer Goldmedaille, basierend auf File:Olympic rings.svg.

Bronze medal.svgBronze medal.svg Silver medal.svgSilver medal.svg

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:46, 10 јули 2013Минијатура на верзијата од 12:46, 10 јули 2013300 × 300 (1 КБ)Pyfischremoved gradient because bronze and silver also have no gradient.
12:46, 10 јули 2013Минијатура на верзијата од 12:46, 10 јули 2013300 × 300 (1 КБ)Pyfischstyle now equal to silver and bronze.
12:24, 10 јули 2013Минијатура на верзијата од 12:24, 10 јули 2013300 × 300 (2 КБ)Pyfischsmaller file
09:06, 18 април 2013Минијатура на верзијата од 09:06, 18 април 2013300 × 300 (6 КБ)MboroReverted to version as of 00:20, 30 May 2008 - too dark
23:36, 16 април 2013Минијатура на верзијата од 23:36, 16 април 2013300 × 300 (6 КБ)Gambo7Golden colour
02:20, 30 мај 2008Минијатура на верзијата од 02:20, 30 мај 2008300 × 300 (6 КБ)Alvaro qc
02:19, 30 мај 2008Минијатура на верзијата од 02:19, 30 мај 2008300 × 300 (6 КБ)Alvaro qc
02:44, 26 август 2006Минијатура на верзијата од 02:44, 26 август 2006300 × 300 (3 КБ)B1mbo{{es|Dibujo de una medalla de oro, basada en Image:Olympic rings.svg}} {{en|Draw of a gold medal, based in Image:Olympic rings.svg}} Medal 1

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци