Ноиа

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ноиа, Ла Коруња)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ноиа
Амблем на Ноиа
Амблем
Situation of Noia within Galicia
Situation of Noia within Galicia
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CET (UTC+2)

Ноиа е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 37,2 km², и население од 15,000 жители (2004).