Ноиа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ноиа
Амблем на Ноиа
Амблем
Situation of Noia within Galicia
Situation of Noia within Galicia
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CET (UTC+2)

Ноиа е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 37,2 km², и население од 15,000 жители (2004).