Мусос, А Коруња

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Мусос, Ла Коруња)
Прејди на: содржини, барај
Мусос во Галиција .

Мусос е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 73 km², и население од 10156 жители (2004).