Лахе, Галиција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лахе
Laxe
Амблем на Лахе Laxe
Амблем
Прекар(и): Лахе
Местоположба во рамките на Галиција.
Местоположба во рамките на Галиција.
Површина
 • Вкупна37,48 км2 (1,447 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно3.558
 • Густина94,93/км2 (24,590/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CET (UTC+2)

Лахе е општина во Шпанија, во покраината А Коруња во автономната заедница Галиција.

Поврзано[уреди | уреди извор]