Категорија:Статии со извори на унгарски (hu)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е следечка категорија за CS1-наводи кои го користат параметарот |language=hu кој распознава извори на овој јазик. Страниците во оваа категорија треба да се ставаат само преку CS1-предлошки и Модул:Citation/CS1.

Страници во категоријата „Статии со извори на унгарски (hu)“

Оваа категорија содржи само една страница.