Ричард Бодо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ричард Бодо
Richard Bodo 20170429.jpg
Лични податоци
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет

Ричард Бодо (унгарски: Richárd Bodó, 13 март 1993) е унгарски ракометар на Кометал Пик Сегед и унгарскиот национален тим . [1] [2]

Достигнувања[уреди | уреди извор]

  • Прва ракометна лига за мажи :
    • Победник : 2018

Индивидуални награди[уреди | уреди извор]

  • Унгарски ракометар на годината : 2018 [3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Richárd Bodó Profile“. European Handball Federation. конс. 4 January 2011. 
  2. „Kovacsics és Bodó az év játékosai“ (Hungarian). Hungarian Handball Federation (keziszovetseg.hu). 8 January 2018. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]