Кабана де Бергантинос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кабана де Бергантинос
Concello de Cabana de Bergantiños
Амблем на Кабана де Бергантинос Concello de Cabana de Bergantiños
Амблем
Прекар(и): Bergantiños
Location of Cabana de Bergantiños within Galicia
Location of Cabana de Bergantiños within Galicia
Население (2004)
 • Вкупно5.354 (INE)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CET (UTC+2)

Кабана де Бергантинос е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција .