Ас Сомосас

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ас Сомозас)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ас Сомосас
Амблем на Ас Сомосас
Амблем
Прекар(и): Ас Сомосас
Локација на Ас Сомосас во Галиција
Локација на Ас Сомосас во Галиција
Население (2005)
 • Вкупно(INE)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CET (UTC+2)
Мреж. местоhttp://www.concellodeassomozas.com/

Ас Сомосас или само Сомосасопштина во Шпанија во покраината Ла Коруња на автономната заедница Галиција. Има површина од 70,91 км², и население од 1.382 жители (2004).