Нојклостер-Варин

Координати: 53°52′01″N 11°40′59″E / 53.867° СГШ; 11.683° ИГД / 53.867; 11.683
Од Википедија — слободната енциклопедија

Нојклостер-Варин (германски: Neukloster-Warin) — општинска заедница во округот Северозападен Мекленбург, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Нојклостер.

Општинската заедница Нојклостер-Варин се состои од следниве општини:

  1. Бибов
  2. Глазин
  3. Језендорф
  4. Либерсторф
  5. Нојклостер
  6. Пасзе
  7. Варин
  8. Цуров
  9. Цизов

53°52′01″N 11°40′59″E / 53.867° СГШ; 11.683° ИГД / 53.867; 11.683