Милцов (амт)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Милцов (германски: Miltzow) — општинска заедница во округот Западна Померанија-Риген, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Милцов, село во општината Зундхаген.

Општинската заедница се состои од следниве општини:

  1. Елменхорст
  2. Зундхаген
  3. Витенхаген

Координати: 54°13′01″ N; 13°07′59″ E / 54.217° СГШ; 13.133° ИГД / 54.217; 13.133