Икер-Рандов-Тал

Координати: 53°30′00″N 14°00′00″E / 53.500° СГШ; 14.000° ИГД / 53.500; 14.000
Од Википедија — слободната енциклопедија

Икер-Рандов-Тал (германски: Uecker-Randow-Tal) — општинска заедница во округот Западна Померанија-Грајфсвалд, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Пазевалк, иако самиот не е дел од општинската заедница.

Општинската заедница Икер-Рандов-Тал се состои од следниве општини:

 1. Брициг
 2. Фаренвалде
 3. Грос Луков
 4. Јацник
 5. Кобленц
 6. Кругсдорф
 7. Ниден
 1. Папендорф
 2. Полцов
 3. Ролвиц
 4. Шенвалде
 5. Фирек
 6. Церентин

53°30′00″N 14°00′00″E / 53.500° СГШ; 14.000° ИГД / 53.500; 14.000