Јармен-Тутов

Од Википедија — слободната енциклопедија

Јармен-Тутов (германски: Jarmen-Tutow) — општинска заедница во округот Западна Померанија-Грајфсвалд, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Јармен.

Општинската заедница Јармен-Тутов се состои од следниве општини:

  1. Алт Телин
  2. Бенцин
  3. Даберков
  4. Јармен
  5. Круков
  6. Тутов
  7. Фелшов

Координати: 53°55′01″ N; 13°16′59″ E / 53.917° СГШ; 13.283° ИГД / 53.917; 13.283